Rubriky:

Ostatní

Zemřel majitel hřebčína Albertovec Josef Hájek

13. října 2008 17:45 - NOVÝ JIČÍN

Majitel hřebčína Albertovec Josef Hájek zemřel ve věku 57 let. Vlastník fotbalového klubu z Jakubčovic, s nímž v loňské sezóně působil v druhé lize, dnes v novojičínské nemocnici podlehl vážné nemoci, s kterou v posledních letech bojoval. Smuteční obřad se uskuteční v pátek od 11 hodin na opavském hřbitově.

Hájek zemřel jen několik hodin po nedělní Velké pardubické steeplechase, kde odjeli smolný dostih dva koně z jeho stáje. Amant Gris s žokejem Markem Stromským byl v cíli diskvalifikován z prvního místa za neobjetí otočného bodu a Klip musel být po pádu v první polovině dostihu utracen.

Hájek byl zakladatelem a šéfem akciové společnosti Hájek a synové, která podniká v kamenoprůmyslu. Firma vytáhla vesnický fotbalový klub z Jakubčovic z nejnižší soutěže až do druhé ligy, ale po loňské sezoně prodala práva Dukle Praha. V 90. letech se Hájek angažoval také v opavském fotbale.

V posledních letech Hájek financoval především hřebčín v Albertovci. Stáj pod jeho vedením navázala na slavnější období z minulosti a v letošní sezoně posbírala řadu úspěchů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.