Rubriky:

Ostatní

Olympijský šampión Išii vymění judo za bojové umění

31. října 2008 13:58 - TOKIO

Olympijský šampion z Pekingu Satoši Išii končí s judem. Jednadvacetiletý Japonec se rozhodl věnovat bojovému umění a podle japonského listu Daily Sports podepsal s organizací K-1 smlouvu na 500 miliónů jenů (asi 92 miliónů korun). Pokud se mu mezi profesionálními bojovníky bude dařit, může si vydělat mnohem víc.

Išii, který na olympiádě v Pekingu získal zlato v kategorii nad 100 kg, by si měl premiéru mezi profesionály odbýt na konci prosince na turnaji v Saitamě.

Rodák z Ósaky je již třetím japonským judistou, který odešel k lukrativnímu a populárnímu bojovému umění, jehož zápasy v Japonsku přitahují návštěvy až 60 000 diváků. Po zisku zlata v kategorii do 78 kg na olympiádě v Barceloně se stejným směrem vydal Hidehiko Jošida, o osm let později ho následoval zlatý medailista ze Sydney ve váze do 81 kg Makoto Takimoto.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.