Rubriky:

Ostatní

Zápasník Abrahamian kvůli zahození medaile nesmí dva roky závodit

6. listopadu 2008 13:49 - CORSIER-SUR-VEVEY

Švédský zápasník Ara Abrahamian má na dva roky zastavenou činnost. Mezinárodní federace FILA jej ve čtvrtek potrestala za to, že při vyhlášení vítězů řeckořímského zápasu v kategorii do 84 kilogramů na olympiádě v Pekingu mrštil svou bronzovou medailí o zem.

Stejný trest dostal i Abrahamianův trenér Leo Myllari, který stejně jako zápasník svým skandálním chováním prokázal nedostatek olympijského myšlení. Švédská zápasnická federace nesmí dva roky pořádat mezinárodní akce. Abrahamian musí navíc zaplatit pokutu 3000 švýcarských franků, jeho trenér 10 000 a národní svaz 50 000.

Třiatřicetiletý rodák z Arménie protestoval proti své semifinálové porážce s pozdějším olympijským vítězem Andreou Minguzzim z Itálie. Po slavnostním vyhlášení utekl ze stupňů vítězů a hodil bronzovou medaili na žíněnku. Mezinárodní olympijský výbor ho vyloučil z her a cenný kov mu odebral.

Kvůli tomuto postihu se Abrahamian odvolal je sportovní arbitráži CAS v Lausanne, na niž se může obrátit i v případě zákazu činnosti. V srpnu u arbitráže uspěl s argumentem, že nebyla dodržena jeho práva na protest proti výsledku. Teď čeká, jestli arbitráž zmírní vyloučení z her na napomenutí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.