Rubriky:

Ostatní

Snowboardista Novotný skončil druhý v Bad Gasteinu

10. ledna 2009 21:59 - BAD GADSTEIN

Český snowboardista Michal Novotný obsadil druhé místo v sobotním snowboardcrossu Světového poháru v Bad Gasteinu. Ve finálové jízdě nestačil pouze na Francouze Xaviera De le Rueho a připsal si po jediném pohárovém triumfu z března 2006 druhý největší úspěch kariéry.

 

michalnovotny.cz

V Bad Gasteinu se pod umělým osvětlením kvalifikoval do vyřazovacích jízd 15. časem, poté se do cíle osmifinálové i čtvrtfinálové jízdy dostal jako druhý. V semifinále dokázal svou jízdu vyhrát a mohl se podruhé v kariéře postavit na start čtyřčlenného finále. V něm porazil Natea Hollanda z USA a Němce Konstantina Schada.

Novotný se poprvé a dosud naposledy radoval z triumfu v SP v březnu 2006, kdy překvapivě vyhrál v japonském Furanu. Od té doby bylo jeho největším úspěchem v SP páté místo ze stejného zimního střediska o rok později a loni z kanadského Stonehamu.

Kategorii žen vyhrála Švýcarka Sandra Freiová před Deborah Antoniozovou z Francie a Lindsey Jacobellisovou z USA.

Snowboardcross Světového poháru v Bad Gasteinu:
Muži: 1. De le Rue (Fr.), 2. Novotný (ČR), 3. Holland (USA), 4. Schad (Něm.), ...46. Heiník, 55. Novák, 57. Havlík (všichni ČR) - nepostoupili z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Sivertzen (Nor.) 1460, 2. Wescott (USA) 1450, 3. Schairer (Rak.) 1360, ...8. Novotný 960, 40. Bakeš (ČR) 80, 51. Heiník 24.
Ženy: 1. Freiová (Švýc.), 2. Anthoniozová (Fr.), 3. Jacobellisová (USA), 4. Rickerová (Kan.), ...34. Krejčová (ČR) - nepostoupila z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Freiová 2290, 2. Jacobellisová 1890, 3. Olafsenová (Nor.) 1610, ...24. K. Koukalová (ČR) 280.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.