Rubriky:

Ostatní

O Super Bowl si v NFL zahrají Arizona a Pittsburgh

19. ledna 2009 09:08 - NEW YORK

Ve finále zámořské ligy amerického fotbalu NFL se 1. února v Tampě utkají týmy Arizony a Pittsburghu. Cardinals ve finále Národní konference porazili Philadelphii 32:25 a budou usilovat o první Super Bowl v historii klubu. Oproti tomu Steelers, kteří v Americké konferenci zdolali Baltimore 23:14, v zámořské soutěži triumfovali před třemi lety a Super Bowl mohou získat pošesté.

Arizona sice zámořskou ligu vyhrála v roce 1947, o Super Bowl se však v NFL začalo hrát až o dvacet let později. Cardinals v únorovém finále v Tampě mohou ukončit 61 let dlouhé čekání na titul, které je v Severní Americe druhou nejdelší sérií. Podle agentury Reuters jsou déle bez trofeje pouze baseballisté Chicaga Cubs, kteří na titul čekají sto let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.