Rubriky:

Ostatní

Jezdec dostal za týrání a dopování koně dvacetiletý trest

8. června 2020 14:37 - Praha

Tribunál Mezinárodní jezdecké federace (FEI) uložil Abdalu Azízovi bin Fajsalovi Kásimímu rekordní trest za týrání a doping, který skončil smrtí koně. Jezdec vytrvalostních závodů ze Spojených arabských emirátů dostal zákaz působení ve sportu na 20 let, navíc musí zaplatit pokutu 17 500 švýcarských franků (428.000 korun) a dalších 15.000 za náklady na disciplinární řízení.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kůň Castlebar Contraband utrpěl při vytrvalostních závodech ve Fontainebleau v říjnu 2016 otevřenou zlomeninu pravé přední nohy a musel být utracen. V krevním vzorku, který byl zvířeti odebrán, odhalila kontrola stopy přípravku xylazinu.

Ten se užívá na uklidnění, proti bolesti a k uvolnění svalů, v soutěžích je ale zakázán. Podle výsledků pitvy mohlo jeho podání způsobit blokádu nervů, což vedlo ke zlomenině.

Obhájci dvaatřicetiletého jezdce trvali na tom, že se látka do těla koně dostala až při jeho uspávání. To ale tribunál odmítl. Obě strany se mohou proti verdiktu odvolat k mezinárodní sportovní arbitráži CAS.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.