VIDEO: Jockey Club se v dostihové sezóně 2009 krize nebojí

2. dubna 2009 17:40 - PRAHA

Tradičním pražským Gomba Handicapem Factoringu ČS odstartuje v neděli v pražské Chuchli letošní tuzemská sezona cvalových dostihů. Jockey Club České republiky podle svého prezidenta Václava Luky v letošním roce nečeká, že by dostihový sport výrazněji postihla ekonomická krize, a předpokládá, že rok 2009 české dostihy přečkají bez výrazných finančních ztrát proti minulosti.

Na závodištích nejvyšší kategorie se dokonce plánuje nárůst celkových dotačních prostředků, a to v Karlových Varech (proti loňsku bude navíc jeden dostihový den), v Mostu (navýšení cca o 600 tisíc korun) i Pardubicích (přes 1 milión Kč), přičemž centrální závodiště v Chuchli by mělo z hlediska dotací zůstat na loňských prostředcích.

"Letošní situace signalizuje, že dostihy půjdou proti obecnému trendu a dopady ekonomické krize v tomto roce by nemusely být nijak zásadní," odhadl opatrně optimisticky Luka, zatímco jeho kolega Petr Drahoš, člen prezidia Jockey Clubu, si pochvaloval i situaci v sázkách. "V loňském roce se na dostihových sázkách podařilo poprvé vykázat zisk přes deset miliónů korun, což je určitě pozitivní ukazatel, a věříme, že se v podobném trendu povede pokračovat i letos."

Pro sázkové účely budou k dispozici z velkých závodišť přímé přenosy průběhů dostihů na internetových serverech pořadatelů a Jockey Clubu, ovšem internetové sázení na tuzemské dostihy prostřednictvím legálních sázkových kanceláří možné letos nebude. Podle Drahoše bude pořadatel dostihových sázek jejich další rozvoj řešit až v rámci nové sázkové legislativy, která se čeká až v rámci nové legislativy po parlamentních volbách.

"Se stávající nabídkou a možnostmi jsme relativně spokojeni, a našim hráčům vyhovuje," konstatoval Drahoš, který je zároveň ředitelem společnosti TMM provozující pražské závodiště, jež je nejexponovanější dostihovou dráhou v regionu střední Evropy.

Dopady ekonomické krize podle Jockey Clubu nejsou patrné ani v počtu zaregistrovaných dostihových stájí a registrovaných koní, a loňské počty - 500 stájí a přibližně 1500 koní v tréninku - budou v brzké době vyrovnány. Problémem bude i letos personální obsazení v rolích jezdců, i letos však jsou zachovány cílové prémie pro vítěze žokejských šampionátů s tím, že překážkový šampionát pod patronací EŽ Praha rozdělí mezi nejlepší jezdce na konce sezóny rekordních 200 000 korun, vítěz rovinového šampionátu pod hlavičkou CK Martin Tour získá 60 000, což je proti loňsku nižší částka.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.