Stolní tenistka Štrbíková na MS porazila devátou hráčku světa

30. dubna 2009 07:52 - JOKOHAMA

Stolní tenistka Renáta Štrbíková se postarala na mistrovství v japonské Jokohamě o malou senzaci. Česká reprezentantka ve čtvrtek ve druhém kole vyřadila devátou hráčku světa Wang Jüe Ku ze Singapuru. O postup do osmifinále si v pátek zahraje rovněž Iveta Vacenovská. Naopak čeští muži už ve dvouhrách dohráli, Petra Korbela ve druhém kole vyřadil Slovák Thomas Keinath.

Štrbíková, které patří 95. místo v žebříčku ITTF, má za sebou dva dramatické duely. Už v prvním kole zvládla sedmisetový boj s Angličankou Kelly Sibleyovou a stejný maraton vyhrála i ve druhém kole nad Wang Jüe Ku. S ní prohrávala už 1:3, ale dokázala zápas otočit a vyhrát. Ve třetím kole se střetne s Běloruskou Viktorií Pavlovičovou.

Vacenovská zatím neztratila v turnaji ani set. Nejdříve neměla moc práce s Fabiolou Ramosovou z Venezuely a snadno přehrála i Rusku Anastasii Voronovovou. Daně Hadačové v prvním kole vzdala Číňanka s lucemburským pasem Ni Sia-lien a ve druhém duelu účastnice olympijských her v Pekingu nestačila na Číňanku Ting Ning.

Korbel na svém desátém šampionátu jednotlivců na úvod zdolal Itala Jang Mina 4:1, ale Keinathovi vzal jen třetí set. V páté sadě ještě dokázal odvrátit pět mečbolů, ale nakonec sadu ztratil 13:15.

Keinath, jednatřicetiletý rodák z německého Hanau, získal slovenské občanství teprve předloni. Hráč bundesligového Würzburgu je momentálně 69. na světovém žebříčku ITTF a Korbela porazil rovněž před měsícem a půl na turnaji série Pro Tour v Německu.

Už v prvním kole vypadl Lubomír Jančařík, kterému nedal šanci korejský olympijský vítěz z Atén roku 2004 Rjo Sung-min. Antonín Gavlas prohrál 3:4 na sety s Ťiang Tchien-i z Hongkongu a Jakub Kleprlík neuhrál ani set na Poláka Lucjana Blasczyka.

S dvouhrou se rozloučil i favorizovaný Bělorus Vladimir Samsonov. Šestého hráče světa ve druhém kole vyřadil Korejec Kim Ťün-hoon.

MS ve stolním tenisu v Jokohamě
Muži
Dvouhra - 1. kolo:
Korbel (ČR) - Jang Min (It.) 4:1 (6, -7, 9, 10, 10), Rjo Sung-min (Kor.) - Jančařík (ČR) 4:0 (6, 9, 12, 8), Ťiang Tchien-i (Hong.) - Gavlas (ČR) 4:3 (7, -6, -8, 9, -10, 9, 7), Blasczyk (Pol.) - Kleprlík (ČR) 4:0 (5, 8, 7, 6).
Dvouhra - 2. kolo:
Keinath (SR) - Korbel (ČR) 4:1 (5, 8, -11, 6, 13).
Čtyřhra - 1. kolo:
Korbel, Gavlas (ČR) - Beknazarov, Surtubajev (Kaz.) 4:0 (1, 5, 2, 8).
Ženy
Dvouhra - 1. kolo:
Štrbíková (ČR) - Sibleyová (Angl.) 4:3 (-9, 4, 6, -4, 7, -10, 7), Vacenovská (ČR) - Ramosová (Ven.) 4:0 (5, 5, 8, 5), Hadačová (ČR) - Ni Sia-lien (Luc.) bez boje.
Dvouhra - 2. kolo:
Štrbíková (ČR) - Wang Jüe Ku (Sing.) 4:3 (-9, 9, -3, 4, -5, 9, 8), Vacenovská (ČR) - Voronovová (Rus.) 4:0 (3, 4, 8, 10), Ting Ning (Čína) - Hadačová (ČR) 4:0 (3, 3, 4, 1).
Čtyřhra - 1. kolo:
Štrbíková, Vacenovská (ČR) - Yuenová, Zhangová (Kan.) 4:1 (5, 9, -6, 5, 8).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.