Rubriky:

Ostatní

Sebevražda mladé triatlonistky vyvolala celokorejský skandál

6. července 2020 14:50 - Soul

Sebevražda nadějné triatlonistky vyvolala poprask v celé Jižní Koreji. Případ dvaadvacetileté Čche Sok-hjon se dnes řešil na půdě parlamentu v Soulu a vyšetřuje ho komise čítající dvacet lidí. Ministr sportu řekl, že za smrt mladé sportovkyně cítí velkou zodpovědnost, a slíbil objasnění skandálu.

 

triathlon.org

V posledních letech několik mladých korejských sportovkyň obvinilo své trenéry ze zneužívání, podle agentury Reuters například judistky, zápasnice nebo taekwondistky. Triatlonistka Čche Sok-hjon problémy vyřešila sebevraždou. Matce psala, že její stížnosti triatlonový svaz i olympijský výbor ignorovaly.

"Všechno důkladně prověříme a všechny zodpovědné za smrt Čche Sok-hjon přísně potrestáme," slíbil ministr Pak Jang-u. Již dříve na Korejce a rychlé objasnění případu apelovala i mezinárodní triatlonová federace.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.