Zlej Kája se loučí s Players Championship Summer Series. Doplatil jsem na koncovky, mrzelo ho

12. července 2020 19:31 - Londýn/Praha

Má to za sebou. Nejlepší český šipkař Karel Sedláček, alias Zlej Kája, odehrál v neděli poslední z pěti turnajů Players Championship pro elitní světové hráče. Ani na posledním vystoupení v Anglii se českému hráči nepovedlo překonat hranici druhého zápasu. Tentokrát byl nad jeho síly domácí Alan Tabern, kterému Zlej Kája podlehl 5:6. „Nemyslím si, že jsem hrál úplně špatně, ale doplatil jsem na nejisté koncovky. Až začnu trošku lépe zavírat, výsledky budou určitě lepší," ohlédl se za svým vystoupením na Ostrovech.

 

Sportegy

Chybělo málo a byla z toho docela hezká šipkařská neděle. Do posledního z turnajů Players Championship vstoupil český reprezentant skvěle, když vyhrál nad šestadvacátým hráčem světa - Belgičanem Dimitri van den Berghem v poměru 6:4. Odveta za porážku 1:5 z květnového PDC Home Tour vyšla parádně a Zlej Kája si připsal cenný skalp silného protivníka.

Pak narazil 110. hráč světa na relativně přijatelnějšího soupeře, když se z terče utkal s třiapadesátiletým Angličanem Alanem Tabernem, kterému patří 97. místo ve světovém žebříčku. Tady ale Zlej Kája prohrál těsně 5:6 a byl konec. „Měl jsem čtyři matchdarts a mohlo to být zase úplně jiné," posteskl si. Tahle porážka českého šipkaře hodně mrzí, kdyby vyhrál, narazil by totiž na známého Jamese Wadea. „Byl by hratelný, je to škoda," prohlásil Sedláček. Wade pak s Tabernem odehrál vyrovnanou partii, vyhrál 6:4.

Nicméně zkušenost to byla na Ostrovech obrovská. „Každopádně mám na čem stavět a co zlepšovat. Věřím, že na to navážu a zlepším zavírání a bude to celé lepší a lepší. Strašně moc děkuji za skvělou podporu a krásné zprávy," poděkoval na sociálních sítích fanouškům.

I po nedělním vyřazení tam přibývaly vzkazy, které nejlepšího českého šipkaře podporovaly a nebyly rozhodně jen z Česka. Sedláček si sám uvědomoval, že kromě PCH 11 to nebylo z jeho strany nijak špatné. „Děkuji ještě jednou všem a už se moc těším domů na moje Zlatíčka," vzkázal před pondělní cestou z Ostrovů.

Další dva turnaje Players Championship by měly Zlého Káju čekat na konci srpna

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.