Olomoucké Czech Open ve stolním tenisu letos nebude

20. července 2020 12:45 - Lausanne

Turnaj elitní série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci se letos v srpnu neuskuteční. Mezinárodní federace ITTF dnes oznámila, že Czech Open bylo zrušeno kvůli komplikacím způsobeným probíhající pandemií koronaviru. ITTF odvolala všechny akce až do konce srpna.

 

Twitter

Czech Open se mělo hrát 25. až 30. srpna a po rušení předchozích turnajů figurovalo dlouho jako první velká akce v kalendáři, jež se měla po dlouhé pauze konat. Nakonec i olomoucký turnaj padl za oběť globální zdravotní situaci.

"ITTF a Česká asociace stolního tenisu usoudily, že akci není možné uspořádat vzhledem k pokračujícím cestovním omezením a potenciálnímu zdravotnímu a bezpečnostnímu riziku," uvedla mezinárodní federace, jež zároveň českým organizátorům poděkovala za práci při přípravě turnaje.

Dosavadní poslední velkou pingpongovou akcí byl na začátku března turnaj World Tour v Dauhá. ITTF posléze odkládala či rušila kvůli koronavirové pandemii další akce včetně mistrovství světa družstev, které se místo letošního března bude hrát v Koreji až příští rok.

Mezinárodní federace uvedla, že uvažuje pro závěr roku o soutěžích v alternativních formátech, pokud by situace s covidem-19 neumožnila uspořádání akcí podle původního plánu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.