Olomoucké Czech Open ve stolním tenisu letos nebude

20. července 2020 12:45 - Lausanne

Turnaj elitní série World Tour ve stolním tenisu v Olomouci se letos v srpnu neuskuteční. Mezinárodní federace ITTF dnes oznámila, že Czech Open bylo zrušeno kvůli komplikacím způsobeným probíhající pandemií koronaviru. ITTF odvolala všechny akce až do konce srpna.

 

Twitter

Czech Open se mělo hrát 25. až 30. srpna a po rušení předchozích turnajů figurovalo dlouho jako první velká akce v kalendáři, jež se měla po dlouhé pauze konat. Nakonec i olomoucký turnaj padl za oběť globální zdravotní situaci.

"ITTF a Česká asociace stolního tenisu usoudily, že akci není možné uspořádat vzhledem k pokračujícím cestovním omezením a potenciálnímu zdravotnímu a bezpečnostnímu riziku," uvedla mezinárodní federace, jež zároveň českým organizátorům poděkovala za práci při přípravě turnaje.

Dosavadní poslední velkou pingpongovou akcí byl na začátku března turnaj World Tour v Dauhá. ITTF posléze odkládala či rušila kvůli koronavirové pandemii další akce včetně mistrovství světa družstev, které se místo letošního března bude hrát v Koreji až příští rok.

Mezinárodní federace uvedla, že uvažuje pro závěr roku o soutěžích v alternativních formátech, pokud by situace s covidem-19 neumožnila uspořádání akcí podle původního plánu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.