Živě

Čeští letečtí akrobaté jsou vicemistry světa

20. července 2009 09:07 - HOSÍN

Medailemi pro český tým skončilo 13. mistrovství světa v akrobacii na kluzácích. Díky výborným výsledkům Jana Rozlivky, Přemysla Vávry a Miroslava Červenky se po týdnu vzdušných soubojů na hosínské obloze trojice závodníků postavila na stupně vítězů a s medailemi si odnesla i titul vicemistrů světa v družstvech.

Sport.cz

Medaile čekala na české barvy i v celkovém hodnocení jednotlivců. Jan Rozlivka vybojoval bronz (8273,78 bodů), prvenství putovalo do Ruska s Georgijem Kaminskim (8336,32 bodů), vicemistrem světa se stal mladý francouzský akrobat Erik Piriou (8328,66 bodů).

V jednotlivých programech se na stupně vítězů dvakrát postavil Jan Rozlivka  (třetí místo v povinné a tajné sestavě), jednou Přemysl Vávra (druhé místo v tajné sestavě) a jednou Miroslav Červenka (druhý v tajné sestavě).

Česká republika hostila světový šampionát v bezmotorové akrobacii vůbec poprvé v historii, trval od 11. do 19. července. Na startu se sešlo 34 závodníků z jedenácti zemí světa.

Pořadatelem MS byl Aeroklub České Budějovice, záštitu nad mistrovstvím převzal Aeroklub ČR. Vzhledem k tomu, že Mezinárodní letecká federace FAI pořadatelství rozděluje mezi země celého světa, je jen málo pravděpodobné jeho brzké opakování na české obloze.

grg, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.