Draci udolali Tempo až v nastavené směně a udrželi vedení v tabulce

26. července 2020 21:42 - Praha

Jediný nedělní zápas zakončil víkendový program nadstavby baseballové extraligy. Tempo hostilo brněnské Draky a duel nabídl drama až do úplného závěru, kdy se o vítězi rozhodlo v nastavení. Draci nakonec zvítězili 5:3 a upevnili si první příčku v tabulce. Tempo je spolu s Hrochy Brno a Eagles Praha na čtvrtém místě se stejným poměrem dvou výher a čtyř proher.

 

baseball.cz

Stejně jako ve dvou předchozích případech, tak i poslední utkání série nabídlo vyrovnaný duel nadhazovačů. Jak domácí David Nevěřil, tak hostující Filip Čapka svým soupeřům povolili pouze dva doběhy. Bylo jasné, že o vítězi rozhodnou výkony střídajících nadhazovačů.

Za vyrovnaného stavu 2:2 šlo utkání do nastavení a rozhodnutí přišlo hned v první extra směně. Jejím hrdinou se stal hostující Martin Schneider. Nejdříve v úvodu směny poslal svůj tým homerunem do tříbodového vedení, aby následně zápas doházel na kopci a Tempu povolil pouze jeden doběh.

Hroši si vyšlápli na šampiony, Draci přišli o neporazitelnost

„Jsem na tyto situace zvyklý, jsem na ně připraven a počítám s nimi," pochvaluje si Schneider. „Rozházený jsem byl už před směnou. A po homerunu jsem nemusel nikam spěchat, takže jsem chvilku poseděl v dugoutu, napil se a šel to zavřít! Ale určitě to nebylo jen o mně. Všichni nadhazovači zaházeli skvěle a odvedli perfektní práci. Výborná byla i obrana. Trochu se trápíme na pálce, ale dostáváme málo bodů, což je důležité. Je to naše hra, která je na tom založena. A pálka se určitě přidá, až půjde do tuhého. O tom jsem přesvědčený," dodává brněnský univerzál.

Baseballová extraliga, nadstavbová skupina o titul:
Tempo Praha - Draci Brno 3:5 (v 10. směně)
Tabulka:     
1. Draci Brno 5 4 1 80,0
2. Arrows Ostrava 6 4 2 66,7
3. Kotlářka Praha 5 3 2 60,0
4. Eagles Praha 6 2 4 33,3
  Hroši Brno 6 2 4 33,3
  Tempo Praha 6 2 4 33,3
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.