Draci i potřetí porazili obhájce titulu

2. srpna 2020 18:37 - Ostrava
(Aktualizováno: 2. srpna 2020 20:08)

Baseballisté Draků Brno porazili i potřetí v sérii obhájce titulu Arrows Ostrava a jsou s bilancí sedmi výher a jedné porážky jasně ve vedení průběžné tabulky nadstavbové skupiny. Utkání rozhodla až nastavená směna. Druhá příčka patří Kotlářce Praha, kterou čekají příští víkend právě ostravští Arrows.

 

baseball.cz,Jan Beneš

Ačkoliv měli obhájci titulu z Ostravy proti brněnským Drakům tentokrát k dispozici výhodu domácího prostředí, ani potřetí v nadstavbě svého soupeře nepřehráli.

Proti předchozím zápasům v Brně tentokrát viděli diváci mnohem více doběhů. A byli to hosté, kdo začal na pálce velmi agresivně, díky čemuž vedli již v úvodu druhé směny 5:0. Arrows se však nechtěli jen tak vzdát a postupně stahovali rozdíl ve skóre.

Eagles zvládli nastavenou směnu, Draci Brno i podruhé porazili Arrows Ostrava

Když pak v sedmé směně Jakub Voják homerunem snížil na rozdíl jednoho doběhu, tak se zdálo, že přijde dramatický závěr. Hosté ho však nechtěli připustit a hned o směnu později homeruny Filipa Moštěka a Přemka Chrousta navýšili rozdíl o další čtyři doběhy. Navíc Draci měli na kopci Jana Vašourka, který v TOP6 do neděle nepovolil ani jeden doběh.

Arrows ovšem dokázali v dohrávce deváté směny vyrovnat po tříbodovém homerunu Jakuba Kubici a poslali tak zápas do nastavení. Do desáté směny vstoupili hosté ziskem dvou doběhů, čímž se opět dostali do psychické výhody. V dohrávce pak Arrows dokázali odpovědět pouze jedním doběhem, což jim na vítězství nestačilo.

Draci si po výhře 11:10 i nadále drží první místo, v osmi odehraných utkáních prohráli pouze jednou. Naopak Arrows se dělí o třetí příčku s pražskými Eagles a mají pouze o jednu výhru víc než soupeři na pozicích, které nezaručují postup do semifinále.

Baseballová extraliga, nadstavbová skupina o titul:
Arrows Ostrava - Draci Brno 10:11 (v 10. směně)
Tabulka:     
1. Draci Brno 8 7 1 87,5
2. Kotlářka Praha 8 5 3 62,5
3. Arrows Ostrava 9 4 5 44,4
  Eagles Praha 9 4 5 44,4
5. Hroši Brno 9 3 6 33,3
  Tempo Praha 9 3 6 33,3
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.