Asijské bojové sporty ovládly střed Prahy a předvedly i rekord

15. září 2009 18:48 - PRAHA

Za velkého zájmu diváků se dnes na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila akce nazvaná Setkání mistrů bojových umění. Zájemcům nabídla ukázky karate, taekwonda, suma, aikida, samba, kendó a sekání mečem. Padl také český rekord v přerážení stavebních dílců YTONG loktem.

"Cílem akce je představit veřejnosti bojové sporty a nabídnout je jako určitou náplň volného času," řekla ČTK za organizátory Adéla Jansová. Malí i velcí diváci si tak podle ní mohli vybrat disciplínu, které by se případně chtěli v budoucnu věnovat. Pořadatelé z České unie bojových umění by z akce rádi vytvořili novou tradici a podobnou přehlídku plánují na Staroměstském náměstí uspořádat i příští rok.

V centru Prahy vystoupilo přes sto špičkových českých sportovců včetně několika mistrů světa a Evropy. Mimo jiných například kickboxeři bratři Kazdové, Jiří Havránek a Renáta Vesecká a karatisté Jan Tuček a Petra Nová. Kromě známých jmen předvedli své umění i členové mnoha sportovních klubů z celé republiky, a to včetně dětí předškolního věku.

O zlepšení českého rekordu v přerážení stavebních dílců YTONG úderem lokte se úspěšně pokusil taekwondista Petr Hulinský. Jednou ranou se mu podařilo rozlomit patnáct desek, čímž o jednu překonal svůj vlastní rekord. Dvaačtyřicetiletý Hulinský se tak postaral o nový zápis do české knihy rekordů. I když původně chtěl v případě neúspěchu na další pokusy rezignovat, bezprostředně po přelomení desek oznámil, že se jich příští rok pokusí zdolat šestnáct.

V přestávkách mezi jednotlivými bloky ukázek bavili diváky svými vystoupeními zpěváci Jakub Smolík, Helena Zeťová a dívčí skupiny 5Angels. Svátek příznivců bojových umění pak večer završí koncert populární kapely Cocotte Minute.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: