Sprint biatlonistek vyhrála v Östersundu Bergerová

ÖSTERSUND

Sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 km ve švédském Östersundu vyhrála Norka Tora Bergerová. Na bodované pozice se ani ve druhém závodu sezony nedostal nikdo z kvarteta českých reprezentantek. Nejlépe si vedla Magda Rezlerová, která obsadila 51. pozici poté, co musela dvakrát na trestný okruh.

Osmadvacetiletá Bergerová získala pátý triumf v kariéře díky zrychlení v závěrečných kilometrech. Přestože zastřílela bezchybně, na nejlepší ztrácela po druhé položce ještě zhruba sedm sekund. Nakonec za sebou nechala druhou Rusku Olgu Medvedcevovou o 6,8 sekundy, třetí místo obsadila Kaisa Mäkäräinenová z Finska.

O jedinou desetinu utekly stupně vítězů vítězce prvního závodu sezony a obhájkyni celkového prvenství Heleně Jonssonové ze Švédska, přestože i ta dnes bezchybně střílela.

Češkám se opět nevedlo na střelnici. Zatímco vleže minula jednou pouze Zdeňka Vejnarová, při "stojce" nasbíraly dohromady celkem osm chyb. "Holky se sice nepatrně zlepšily, ale o spokojenosti nemůže být řeč. Když jedna dobře běží, pokazí střelbu, když jiná dobře střílí, pro změnu neběží. Zatím, bohužel, nemohu nic hodnotit kladně," uvedl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Závody Světového poháru v biatlonu v Östersundu:
Ženy - sprint na 7,5 km:
1. Bergerová (Nor.) 21:21,5 (0 tr. okruhů), 2. Medvedcevová (Rus.) -6,8 (0), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -10,0 (0), 4. Jonssonová (Švéd.) -10,1 (0), 5. Sung Čchao-čching (Čína) -17,2 (0), 6. Wilhelmová (Něm.) -29,7 (1), 7. Pidhruná (Ukr.) -48,3 (0), 8. Wang Čchun-li (Čína) -51,1 (2), 9. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -52,7 (3), 10. Chvostěnková (Ukr.) -52,9 (0), ...51. Rezlerová -1:59,4 (2), 70. Zvařičová -2:47,6 (1), 79. Vejnarová -3:17,2 (3), 84. Tomešová (všechny ČR) -3:27,1 (3).
Pořadí SP (po 2 z 25 závodů): 1. Jonssonová 103 b., 2. Bergerová 87, 3. Olofssonová-Zideková a Medvedcevová obě 86, 5. Mäkäräinenová 74, 56. Chvostěnková 69.