Rubriky:

Ostatní

Draci v dohrávce nadstavby získali třináctou výhru

22. srpna 2020 16:56 - Brno

Dohrávka již o ničem nerozhodovala, lídr tabulky přesto ukázal svou sílu. Baseballisté Draků Brno v posledním utkání nadstavbové skupiny o titul porazili Kotlářku Praha 7:4 a získali třináctou výhru. V TOP6 jen dvakrát prohráli a jsou největším favoritem na zisk titulu. Složení semifinálových dvojic je následující: Kotlářka - Arrows a Draci - Eagles. Série startují první víkend v září, hraje se na dva vítězné zápasy.

 

baseball.cz, Jan Beneš

Kotlářka přijela do Brna s omlazenou sestavou, ve které ale nechyběli oba tradiční startéři ani Martin Červenka. Naopak domácí nastoupili v klasickém složení. Pražskému týmu vyšel výborně začátek utkání, kdy se ujal vedení 4:0 po dvou směnách.

„Útok byl takový unavenější, ale pro nás je důležité, že se nikdo nezranil, a už se těšíme na semifinále," okomentoval utkání chytač Kotlářky Tomáš Bílek. Nadhazovač Jan Novák držel útok Draků zkrátka, během tří směn mu nedovolil ani jeden hit a do své letošní sbírky přidal tři strike outy. Má jich nyní na kontě za sezonu celkem 101.

Hroši přišli v derby o velkou šanci, posledním semifinalistou jsou Eagles

Draci otočili průběh utkání v páté směně, kdy se jim sešlo několik hitů za sebou a během jedné dohrávky získali 4 body. To už byl na kopci Lukáš Ercoli, kterého v průběhu hry vystřídali ještě Matuška a Vlach. Také vítěz TOP6 prostřídal čtyři nadhazovače. Jedním z nich byl vnější polař Adam Hajtmar, pro něhož šlo o premiérový nadhazovačský počin v extralize. Draci si zbytek zápasu pohlídali, vyhráli 7:4 a získali tak 13. výhru v TOP6.

Semifinálové série, které se hrají na dvě vítězná utkání, začínají v pátek 4. září. Draci Brno vyzvou Eagles Praha. Kotlářka Praha se pak postaví proti obhájci titulu Arrows Ostrava.

Baseballová extraliga, nadstavbová skupina o titul:
Draci Brno - Kotlářka Praha 7:4
Konečná tabulka:     
1. Draci Brno 15 13 2 86,7
2. Kotlářka Praha 15 9 6 60,0
3. Arrows Ostrava 15 7 8 46,7
4. Eagles Praha 15 6 9 40,0
5. Hroši Brno 15 6 9 40,0
6. Tempo Praha 15 4 11 26,7
dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.