Olympijský oheň bude v Tokiu dočasně přístupný veřejnosti v muzeu

25. srpna 2020 12:19 - Tokio

Olympijský oheň pro odložené hry v Tokiu bude od 1. září vystaven v japonské metropoli v Olympijském muzeu a po dobu dvou měsíců bude znovu přístupný veřejnosti. Oznámil to organizační výbor her, které se letos nemohly uskutečnit kvůli pandemii koronaviru. V dubnu vzhledem k obavám ze šíření covidu-19 skončilo veřejné vystavení ohně ve Fukušimě, kde původně měl tradiční běh s pochodní po 47 prefekturách pořadatelské země začít.

 

Pool New, Reuters

Štafeta byla po odložení her o rok zrušena, ale olympijský oheň uchovaný v malé zlaté lucerně bude na japonském území hořet až do příštího léta. Mezinárodní olympijský výbor pochodeň označil za světlo na konci tunelu v těžkých časech pandemie, která sportovní dění ve světě na čas zcela paralyzovala a dosud ho výrazně ovlivňuje.

Olympijské hry se v Tokiu mají uskutečnit od 23. července do 8. srpna 2021 a pořadatelé se nakonec rozhodli zachovat plánovanou trasu i program štafety s pochodní. Cesta olympijského ohně potrvá 121 dní a měla by odstartovat ve Fukušimě 25. března 2021.

Boj s vedrem? Japonci chystají divadýlka, Češky okusily pekelnou saunu

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.