Rubriky:

Ostatní

Pražský baseballový týden začíná v omezeném počtu a bez Italů

29. září 2020 23:19 - Praha

Očekávaná velkolepá podívaná s italskou reprezentací se kvůli koronaviru nekoná, ale 39. ročník Pražského baseballového týdne přece jen bude. Od středy do soboty je v areálu pražských Eagles favoritem česká reprezentace.

 

baseball.cz

Původní červnový termín byl kvůli jarní situaci s covid-19 posunut na konec září. Druhá vlna pandemie pak významně zasáhla do konečných příprav tradičního turnaje. Původně ohlášené týmy Itálie, Německa, Chorvatska, Slovenska a Švýcarska svou účast odřekly. „Až do září jsme připravovali velký mezinárodní turnaj, ale situace v ČR i v Evropě se rychle zhoršovala," lituje Petr Ditrich, předseda ČBA.

Turnaje se tak nakonec zúčastní čtyři týmy: reprezentace mužů ČR, reprezentace Ruska, obhájce titulu International Stars a tým složený z hráčů české extraligy Prague Selection.

Draci jsou zpátky na trůnu, mají vysněný 22. titul

Své hráče po více jak půl roce uvidí staronový reprezentační trenér Mike Griffin. „Očekáváme, že hráči budou dobře připraveni vyhrát každý zápas. Chceme s nimi probrat jejich individuální tréninkové plány, dát jim impulz k dalšímu zlepšování. A jsem rád, že uvidíme i některé další mladé hráče," těší se kouč.

Rusko s několika cizinci

Na poslední chvíli účast potvrdili vítězové posledních dvou ročníků. International Stars je další tým s ambicí vyhrát celý turnaj. Silný tým slibuje také Rusko, které má na soupisce několik naturalizovaných Kubánců a Američana. „Rusko udělalo všechno pro to, aby se mohlo turnaje zúčastnit, čehož si moc vážíme. Absolvovali testy doma i v Praze na letišti. Jsem rád, že i přes nižší počet účastníků bude mít turnaj vysokou baseballovou úroveň," říká den před turnajem Ditrich.

Úterní den byl vyhrazen tréninkům, první utkání je na programu ve středu ve 14:00. Součástí turnaje bude také tradiční homerun derby, které se bude konat v pátek od 16:30.

V areálu budou samozřejmě dodržovány bezpečnostní hygienické standardy pro organizování sportovních utkání. Diváci mají vstup povolen, zápasy bude také možné sledovat přímým přenosem přes stream.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.