Rubriky:

Ostatní

Rusko slaví premiérové vítězství na Pražském baseballovém týdnu

4. října 2020 00:14 - Praha

Sobotní dramatické finále mezi Českem a Ruskem zakončilo letošní 39. ročník Pražského baseballového týdne. Po napínavé koncovce utkání, které musela rozhodnout až nastavená směna, se nakonec radovala ruská reprezentace. Výhra 9:5 jí zajistila premiérové prvenství na turnaji.

 

Jan Beneš

Češi začali finále dobře. Jan Novák na nadhozu dokázal společně s obranou odolat útočným snahám ruských pálkařů a čisté konto společně udrželi až do 8. směny.

„S výkonem jsem byl spokojený a zároveň překvapený. Sezona mi přece jen před pár týdny skončila, takže jsem neměl takovou intenzivní přípravu. Soupeř byl na pálce živý, bavilo mě to, zápas měl dobré tempo. Házelo se mi dobře," komentuje svůj výkon Novák.

Pro první bod domácího týmu doběhl Jakub Malík po sebeobětovacím odpalu Marka Minaříka ve 2. směně. Slibný náskok 4:0 získala česká reprezentace v 5. inningu. Ruští baseballisté se dostali do hry po střídání nadhozu na české straně. Boris Bokaj nezačal nejlépe a ruští pálkaři potrestali všechny drobné chyby jak na nadhozu, tak v obraně. Výsledkem bylo otočení skóre na 5:4 a těžký úkol pro české hráče do koncovky utkání.

Česká a ruská reprezentace se utkají ve finále Pražského baseballového týdne

Bokaje vystřídal Filip Čapka a osmou i devátou směnu zvládl bez obdrženého bodu. Dohrávka deváté směny byla opravdu infarktová, Češi obsadili mety, ale nakonec z tlaku vytěžili pouze srovnání stavu na 5:5. Zápas se tak posunul do nastavení. Tie-break, ve kterém oba týmy začínají s běžci na první a druhé metě, českým hráčům nevyšel. Po třímetovému odpalu Juniora Luise Valienta a sérii nepřesností v obraně inkasovali čtyři body, na které už nedokázali odpovědět.

Šanci dostali mladí hráči

„Ruští nadhazovači předvedli skvělé výkony, bylo jasné, že jednoduché to nebude. Udělali jsme nějaké chyby a čtyři body v extra inningu už se špatně dotahují," přemítá Novák. Nadhazovače soupeře chválil také Petr Baroch, asistent trenéra Griffina: „Byl jsem mile překvapen hráči, kteří proti nám ve finále házeli, bylo těžké se proti nim prosadit. My jsme navíc udělali pár chyb v běhu na metách, což nakonec rozhodlo o naší porážce. Pro nás trenéry pak bylo skvělé, že jsme mohli dát šanci mladým hráčům a vidět je v zápasovém vytížení."

Pražský baseballový týden začíná v omezeném počtu a bez Italů

Rusko tak mohlo oslavit zisk poháru a zlatých medailí. Češi prodloužili čekání na vítězství, které získali naposledy v roce 2015.

Nejlepším pálkařem turnaje byl vyhlášen Marek Chlup (ČR), nejlepším nadhazovačem Konstantin Porkhnun (Rusko) a nejužitečnějším hráčem Junior Valiente (Rusko).

Třetí místo v turnaji obsadila juniorská česká reprezentace, která v miniskupině o 3.-5. místo vyhrála nad International Stars i nad Prague Selection.

Pražský baseballový týden - finále:
ČR - Rusko 5:9 (v 10. směně)
dos, Sport.cz

O2 Sport Karlos Vémola - Václav Mikulášek konec
20201205T22:20:00+0100
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
Karlos Vémola - Václav Mikulášek
O2 Sport Lucie Pudilová - Cornelia Holmová konec
20201205T22:00:00+0100
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
O2 Sport Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk konec
20201205T21:20:00+0100
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
O2 Sport Andrej Kalašnik - Tato Primera konec
20201205T21:00:00+0100
Andrej Kalašnik - Tato Primera
Andrej Kalašnik - Tato Primera
Andrej Kalašnik - Tato Primera

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.