Rubriky:

Ostatní

Volba šéfa ČOV se kvůli opatřením proti koronaviru odkládá

5. října 2020 20:09 - Praha

Plénum Českého olympijského výboru (ČOV), na kterém se měl ve čtvrtek volit předseda, místopředsedové a další členové výkonného výboru, bylo odloženo. Důvodem jsou opatření proti koronaviru. Náhradní termín projednají členové výkonného výboru do konce tohoto týdne, uvedl ČOV.

 

Jiří Koliš, ČOV

V Česku ode dneška platí kvůli koronaviru nouzový stav a je omezeno shromažďování. Z dnešního jednání předsedy ČOV Jiřího Kejvala a ministra zdravotnictví Romana Prymuly vyplynulo, že není možné plénum uspořádat. "Snažili jsme se volební plénum uskutečnit, hledali jsme všechny možnosti, ale ministr zdravotnictví dle současného znění vládních opatření nemohl rozhodnout o udělení výjimky pro konání pléna ČOV," uvedl Kejval v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek měl obhajovat svůj post proti Filipu Neusserovi, kterého nominoval svaz pozemního hokeje. Jejich duel se odkládá. Vzhledem k současným opatřením je pravděpodobné, že se plénum uskuteční jinde než v kongresovém centru České národní banky, kam bylo plánováno.

Hulvátství. Podle Kejvala jde předvolební boj přes čáru

Je to poprvé, co má Kejval ve volbě protikandidáta. Nikdo se mu nepostavil v roce 2012, kdy v čele ČOV vystřídal Milana Jiráska, ani při volbě na druhé funkční období před čtyřmi lety.

Muž, jenž se postaví Kejvalovi. Je třeba jiný pohled než z Hušákovy doby, tvrdí

Letos je dění před volebním plénem nezvykle vyhrocené. Neusser vyčítá Kejvalovi autoritativní řízení ČOV a malou koncepční podporu svazů ze strany současného vedení ČOV. Proti Kejvalovi ostře vystoupili i předseda České unie sportu Miroslav Jansta a člen výkonného výboru ČOV Karel Bauer. Oba rovněž poukazují na údajné negativní charakterové vlastnosti současného předsedy. Bauer nepovažuje za přínosné projekty olympijského výboru pro veřejnost, jako jsou třeba olympijské parky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.