Rubriky:

Ostatní

V Pardubicích se už nepoběží. Dostihová sezona oficiálně skončila

13. října 2020 15:22 - Pardubice

Jubilejní 130. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou byl poslední akcí, která se letos uskutečnila na místním závodišti. Vzhledem k aktuální situaci v České republice rozhodl Dostihový spolek o zrušení dostihového mítinku, jenž se měl uskutečnit 24. října.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ze stejných důvodů se neuskuteční ani závody Pardubické všestrannosti, které byly plánovány na víkend 31. října a 1. listopadu.

„Sezona 2020 byla krátká, ale prožívali jsme ji velmi intenzivně. Vstupovali jsme do ní se šestitýdenním zpožděním a čtyři kvalifikace na Velkou pardubickou jsme museli zvládnout během dvou prázdninových měsíců. Epidemiologická situace se v České republice vyvíjela různými směry a jsme velmi rádi, že se nám podařilo i přes různá opatření uspořádat 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a dotáhnout tak náročný seriál do konce," připomněl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller s tím, že aktuální opatření neumožní konání závěrečného mítinku.

Tragédie na Velké pardubické! Po pádu na Taxisu zahynul favorit

„Přistoupili jsme k rozhodnutí poslední dostihový den zrušit. Děkujeme všem, kteří s námi letošní rok prožívali, za podporu. Těšíme se na sezonu 2021 a věříme, že se příští rok budeme moct vrátit k tradičnímu režimu," dodal Müller.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.