Rubriky:

Ostatní

Verner chce ve finále GP opět vylepšit své bodové maximum sezóny

8. prosince 2010 12:28 - PRAHA

Potřetí v kariéře se krasobruslař Tomáš Verner představí ve finálovém závodě Grand Prix a stejně jako v předešlých dvou letech si závěrečné klání prestižního seriálu chce užít. O konečné umístění v souboji šesti nejlepších bruslařů dosavadního průběhu sezony podle něj v Pekingu tolik nejde.

 

ČTK/AP

Přesto si Verner jeden cíl pro závod stanovil: chce si vylepšit bodové maximum z této sezony, tedy získat více než 230,31 bodu.

"Chci předvést solidní výkon, což se mi doposud v Grand Prix dařilo, a posunout si bodový zisk na konci závodu trochu nahoru. Začínal jsem na 214 v Číně, v Rusku to bylo 230. Chtěl bych kontinuálně pokračovat vzhůru," přeje si Verner.

Změnil prý vše, co šlo

Díky zisku 230 bodů vyhrál závod v Moskvě, při předchozím prvním startu byl třetí. "Přál bych si, aby rozhodčí zaregistrovali, že se něco změnilo v mém bruslařském životě, a počítali s tím, že budu podávat solidní výkony," podotkl čtyřiadvacetiletý krasobruslař, jenž po minulé nevydařené sezóně změnil ve svém životě vše, co šlo. Přestěhoval se do Kanady, našel si nového trenéra a zatím se mu daří.

Evropský šampión z roku 2008 obsadil loni ve finále GP šesté místo, o rok dříve byl čtvrtý. Podobně se zkušenostmi je ale na tom většina z jeho pěti soupeřů, s výjimkou Francouze Florenta Amodia nikoho nečeká premiérový start. Například Japonec Daisuke Takahaši bude při své páté účasti ve finále usilovat o premiérové prvenství.

"Vyhrát finále Grand Prix je vynikající, ale jinak v něm není vítězů a poražených. Každý, kdo se tam dostal, prokázal, že má výkonnost, která jej zařadila mezi nejlepší na světě," podotkl Verner, jenž je rád, že mu při nadcházejícím závodě odpadne stres z možných následků nevydařené první jízdy. "Například na mistrovství světa, když na úvod bruslař podá špatný výkon, tak se pak zařadí do první rozjížďky, což se tady stát nemůže, protože je jen jedna," uvedl Verner.

Zařadí čtverný skok

Rodák z Písku se do Číny přesunul v úterý z Toronta, kde s trenérem Robertem Emersonem v posledních týdnech pracoval na vylepšení volné jízdy. Pro nadcházející závod se do ní na začátku rozhodl zařadit čtverný skok. "Když to bude fungovat, tak to bude jen dobře. Další změny přijdou potom, každá potřebuje chvilku času," uvedl Verner.

Do pátečního závodu vstoupí pouze po jednom tréninku přímo v dějišti, z čehož obavy nemá. Horší je to se stravou, neboť při listopadovém startu v Pekingu shodil několik kilogramů. "Oficiální strava tam nebyla dobrá. Budu doufat, že to trochu vylepšili, protože bych nerad zase šel s váhou dolů," přiznal Verner, který z Číny poletí domů na Vánoce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.