Rubriky:

Ostatní

Závod jachet ze Sydney do Hobartu vyhrála popáté Wild Oats XI

28. prosince 2010 11:42 - HOBART

Tradiční závod plachetnic ze Sydney do Hobartu vyhrála již popáté jachta Wild Oats XI. Od roku 2005 její suverenitu přerušila jen loni Alfa Romeo. Vítězná posádka dosáhla břehů Tasmánie za dva dny, sedm hodin a 37 minut. Za vlastním traťovým rekordem zaostala Wild Oats o devět hodin.

 

ČTK/AP

Posádka kapitána Marka Richardse se však z prvenství nemusí radovat dlouho. Ředitel závodu Tim Fox totiž vznesl protest, že jachtě nefungovala v pondělí vysokofrekvenční vysílačka. Tím porušila Wild Oats předpisy, přestože svou chybu rychle napravila a o své poloze poté informovala prostřednictvím telefonu. Případ by měl být vyřešen ve středu.

Na druhém místě do cílového přístavu s největší pravděpodobností dorazí další maxijachta Investec Loyal, která na více než tisícikilometrové trati nabrala ztrátu dvou hodin. V její posádce nechyběla ani řada bývalých sportovních hvězd Austrálie včetně ragbistů Phila Kearnse a Phila Waugha či plavce Geoffa Huegilla.

V sedmaosmdesátičlenném startovním poli figurovala i loď YuuZoo s českým jachtařem Martinem Trčkou, ta však z regaty musela odstoupit. V prudkém větru utrpěla v pondělí značné škody a zakotvila v přístavu Eden ještě na australské pevnině. Nevlídné počasí způsobilo neřešitelné komplikace i dalším 15 lodím, které musely svůj boj vzdát.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.