Rubriky:

Ostatní

Judista Ježek získal v Istanbulu evropský bronz

22. dubna 2011 17:23 - ISTANBUL

Judista Jaromír Ježek získal na mistrovství Evropy v Istanbulu bronz v kategorii do 73 kilogramů. V boji o třetí místo zdolal stříbrného z olympijských her v Pekingu 2008 Francouze Benjamina Darbeleta.

Čtyřiadvacetiletý Ježek si zopakoval šest let starý bronzový úspěch z juniorské kategorie, mezi dospělými zatím sbíral prvenství jen ve Světovém poháru. Blízko medaile byl už před třemi lety v Lisabonu, tam ale rozhodující souboj prohrál.

Ježek dnes nejprve zdolal Poláka Kurkiewicze a Gruzínce Papošviliho. V boji o semifinále ale podlehl po vyrovnaném boji Turkovi Hasanovi. V následné opravě porazil Elmonta z Nizozemska i Francouze Darbeleta po třech minutách na ippon.

České judo čekalo na cenný kov z ME sedm let. Poslední medailistkou byla v Bukurešti 2004 bronzová Andrea Pažoutová, mezi muži se naposledy radoval v roce 1991 Josef Věnsek.

Velmi dobrého výsledku dosáhl dnes v kategorii do 81 kg další český reprezentant Jaromír Musil, který skončil sedmý. Ten zdolal Ukrajince Savinova na ippon už po 11 sekundách, pak však v boji o semifinále prohrál s Francouzem Schmittem a následně nestačil ani na Chorvata Marijanoviče.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.