Český mladík září! Bude mít nejméně stříbro, ve finále narazí na Rusa

20. listopadu 2020 19:01 - Budva

Boxer Erik Suchý získá na juniorském mistrovství Evropy v Černé Hoře minimálně stříbrnou medaili. Ostravský mladík se stal prvním českým finalistou na MEJ od roku 1995, kdy skončil druhý Lukáš Konečný.

 

@ facebook BOXING CLUB OSTRAVA a.s.

Výprava přiveze ze šampionátu v Budvě ještě dvě medaile zásluhou juniorek. Veronice Zajícové (do 51 kg) a Claudii Tothové (do 54 kg) k tomu stačilo jediné vítězství.

Suchý už má na šampionátu na kontě tři výhry. Nejprve vyřadil Adriana Bucsu z Moldávie, ve čtvrtfinále nedal šanci Litevci Nedasu Gudomskasovi a v semifinále porazil Bozorboje Matjakubova z Ukrajiny. V nedělním finále se utká s Mikailem Zajnulabidovem z Ruska a v případě vítězství by se stal prvním českým juniorským mistrem Evropy.

https://www.facebook.com/BoxingClubOstrava/posts/3433652076683234

Zajícová hladce porazila Darju-Olhu Hutarinovou z Ukrajiny a při účasti devíti soutěžících to znamenalo jistou medaili. V semifinále pak nestačila na favorizovanou Rusku Anastasiii Kirienkovou.

Kutil Gym zničil požár. Boxernu znovu vybudujeme, na stávající adrese, slibuje majitel

Tothová, v jejíž kategorii se sešlo jen šest boxerek, si zajistila minimálně bronz vítězstvím nad Sarou Romanaovou ze Španělska. V sobotu se utká s ukrajinskou soupeřkou Katerynou Bodnarčukovou, jež byla nasazena přímo do semifinále.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.