Rumunští vzpěrači přišli kvůli dopingu o dvě olympijské medaile

25. listopadu 2020 14:18 - Lausanne

Mezinárodní olympijský výbor diskvalifikoval z her v roce 2012 v Londýně dva rumunské vzpěračské medailisty. Roxana Cocosová bude muset vrátit stříbro z kategorie do 69 kilogramů, Razvan Martin byl ve stejné váze bronzový. Oba měli při zpětném prověřování vzorků pozitivní dopingové testy.

 

Twitter @RxRealm

Na druhé místo v ženské soutěži se nově posune Anna Nurmuchambetovová z Kazachstánu, bronz získá Ubaldina Valoyesová z Kolumbie. Ty přitom původně na hrách obsadily až pátou a šestou příčku, už dříve totiž byly diskvalifikovány jejich další přemožitelky Maryna Škermankovová a Dzina Sazanavecová z Běloruska.

Místo Martina obdrží bronzovou medaili severokorejský vzpěrač Kim Mjong-hjok. Oba rumunští reprezentanti stejně jako jejich krajan Gabriel Sincraian měli v odevzdaných vzorcích zakázané steroidy metenolon, stanozolol a dehydrochlormetyltestosteron.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.