Vstupenky na OH 2012 se nedostaly ani na londýnského starostu

2. června 2011 12:04 - LONDÝN

Mezi neúspěšnými žadateli v první vlně prodeje vstupenek na olympijské hry v Londýně 2012 byl i sám starosta metropole Boris Johnson. Organizátoři dostali zhruba 20 miliónů žádostí o 6,6 miliónu lístků, přičemž například o 20 tisíc vstupenek na finále běhu mužů na 100 metrů měl zájem milión lidí.

 

Andrew Winning, Reuters

"Osobně jsem zklamaný, že nemám žádné lístky, ale zkusím to znovu," uvedl ve středu londýnský starosta Johnson. Neúspěšní žadatelé z první vlny budou mít přednost v druhém kole prodeje, který bude spuštěn tento měsíc.

O majitelích vstupenek na soutěže, u nichž poptávka převyšovala nabídku, rozhodoval los. Ceny lístků jsou od 20 liber (556 korun) až po 2012 liber (56 tisíc korun) na zahajovací ceremoniál symbolizujících letopočet konání her.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.