Francouzské judistky v domácím prostředí drží krok s Japonskem

26. srpna 2011 18:27 - PAŘÍŽ

Francouzské judistky na mistrovství světa na domácí půdě v Paříži získaly už třetí zlatou medaili. Na čtvrteční triumf Gevrise Emaneové dnes navázaly Lucie Decosséová, která obhájila titul v kategorii do 70 kilogramů, a Audrey Tcheumeová ve váze do 78 kilogramů.

 

Yves Herman, Reuters

Francouzky tak po šesti disciplínách vyrovnaly krok s Japonskem, obě země mají v ženských kategoriích po třech zlatech. Japonky sice dnes braly medaili v obou disciplínách, ovšem Joriko Kuniharaová (do 70 kg) byla třetí a Akari Ogataová (do 78 kg) prohrála finále na ipon.

Mezi muži dnes v kategorii do 90 kilogramů obhájil titul Řek Ilias Iliadis, jenž ve finále zdolal na ipon Daikiho Nišijamu. Úřadující mistr Evropy tak neprohrál už 18 soubojů v řadě.

Před závěrečným dnem šampionátu má Japonsko pět zlatých medailí, Francie tři a Uzbekistán, Jižní Korea a Řecko po jedné. Do sobotního programu zasáhne v kategorii do 100 kilogramů i český reprezentant Lukáš Krpálek.

Mistrovství světa v judu v Paříži:
Muži:
Do 90 kg: 1. Iliadis (Řec.), 2. Nišijama, 3. Ono (oba Jap.) a González (Kuba).
Ženy:
Do 70 kg: 1. Decosséová (Fr.), 2. Boschová (Niz.), 3. Kuniharaová (Jap.) a Meszárosová (Maď.).
Do 78 kg: 1. Tcheumeová (Fr.), 2. Ogataová (Jap.), 3. Harissonová (USA) a Aguiarová (Braz.).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.