Panamerické hry mají krátce po zahájení tři dopingové případy

15. října 2011 11:47 - GUADALAJARA

Brazilská běžkyně Simone da Silvaová a portorický biker Kelvin González museli opustit Panamerické hry krátce po jejich slavnostním zahájení. Oba sportovce vyřadilo ze soutěží vedení jejich výprav kvůli dopingovým nálezům. Už před začátkem her ze stejného důvodu skočil i chilský vzpěrač Cristian Escalante.

Jihoamerická rekordmanka v běhu na pět a deset kilometrů Da Silvaová měla pozitivní test na EPO po srpnovém závodu v Sao Paulu. Právě tam sedmadvacetiletá sportovkyně přepsala časem 31:16.56 nejlepší jihoamerický výkon na deset kilometrů. Na pětikilometrové trati překonala rekord v květnu.

Přítomnost hormonu EPO, který zlepšuje okysličování krve a tím zvyšuje výkonnost svalů, potvrdil u Da Silvaové i kontrolní B-vzorek. González měl pozitivní test na stejnou látku, obhájce titulu ve vzpírání v kategorii do 105 kg Escalante už ve čtvrtek doplatil na nález stimulantu metylhexanaminu.

Panamerické hry otevřel páteční slavnostní ceremoniál. Sportovci budou v mexické Guadalajaře soutěžit do 30. října.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.