Ostatní

Parádní výsledek! Gymnasta Kalný byl na ME pátý na přeskoku

14. prosince 2020 07:53 - Mersin

Ondřej Kalný obsadil páté místo na přeskoku na mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Mersinu. V Turecku chyběly kvůli koronaviru výpravy několika gymnastických velmocí, například Ruska, Nizozemska, Británie či Německa.

Profimedia.cz

Kalný byl jediným českým startujícím ve finále na nářadích, jeho reprezentační kolegové David Jessen, Daniel Ponížil a Daniel Radovesnický zůstali v pozici náhradníků. Naposledy měla česká gymnastika zástupce ve finále ME v roce 2009, kdy byl Martin Konečný šestý na hrazdě.

Devatenáctiletý gymnasta z pražských Hradčan Kalný získal po dvou finálových pokusech 14,199 bodu a těsně prohrál s rumunským veteránem Marianem Dragulescem, jenž oslaví příští týden 40. narozeniny a ještě loni byl čtvrtý i na mistrovství světa. Zlato získal Ukrajinec Igor Radivilov.

Českým gymnastům na šampionátu unikla účast v sobotním finále družstev, ve čtvrteční kvalifikaci obsadili první nepostupové sedmé místo z deseti týmů.

Příští týden budou mít v Mersinu evropský šampionát ve sportovní gymnastice ženy.

Družstva:
1. Ukrajina (Hryko, Pachňuk, Radivilov, Vaščenko, Juděnkov) 248,963 b.

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.