Krasobruslař Verner skončil na Grand Prix v Sapporu pátý

13. listopadu 2011 09:13 - SAPPORO

Krasobruslař Tomáš Verner obsadil na Grand Prix v Sapporu páté místo, na které se posunul z poslední deváté příčky, jež mu patřila po krátkém programu. K radosti domácích fanoušků vyhrál soutěž mužů Japonec Daisuke Takahaši před krajanem Takahiko Kozukou.

 

Michael Buholzer, Reuters

Verner absolvoval v Sapporu opožděný start do sezóny po problémech se zády a premiéra evropskému šampiónovi z roku 2008 nevyšla. Po nevydařeném krátkém programu byl v neděli pátý ve volné jízdě a na stejné pozici skončil v celkovém pořadí. Při své druhé účasti na NHK Trophy pětadvacetiletý rodák z Písku nenavázal na druhé místo z roku 2007.

Bývalý mistr světa Takahaši zvítězil se suverénním náskokem více než 24 bodů a obhájil loňské prvenství, i když upadl při úvodním čtverném flipu a další dva skoky zjednodušil. Na NHK Trophy triumfoval už počtvrté. "Skoky nebyly takové, jak měly být, ale cítím ve své jízdě zlepšení. Loni jsem měl pocit, že jsem si vítězství úplně nezasloužil, ale tentokrát žádné pochybnosti nemám," uvedl.

Poslední místo obsadil Američan Brandon Mroz, který v sobotu jako první na mezinárodní scéně skočil čtverný lutz. Volná jízda mu však vůbec nevyšla a neudržel průběžné třetí místo. Za oba japonské závodníky se posunul jeho krajan Ross Miner, jenž se probojoval v Grand Prix na stupně vítězů poprvé v kariéře.

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Sapporu (Japonsko):
Muži - konečné pořadí: 1. Takahaši 259,75 b., 2. Kozuka (oba Jap.) 235,02, 3. Miner (USA) 212,36, ...5. Verner (ČR) 196,63.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.