ČOV vítá rozhodnutí poslanců o zdanění odvodů z loterií

15. listopadu 2011 16:35 - PRAHA

Český olympijský výbor se pozitivně postavil k rozhodnutí poslanců Parlamentu České republiky, kteří minulý týden schválili zákon o rozdělení odvodů z loterií. Pokud jej schválí senát, měl by nový zákon přinést do sportovního prostředí více než dvě miliardy korun. Zástupci ČOV ale upozornili, že pro český sport to neznamená výrazné navýšení finančních prostředků, nýbrž udržení výše zdrojů z minulých let.

 

ČOV

Sport má dostat ze zdanění hazardu třetinový podíl, což sportovní prostředí v minulém týdnu přijalo s nadšením. Pokud se tak stane, znamenalo by to úspěch aktivity sportovního hnutí Hvězdy nepadají z nebe, které podpořilo více než šedesát tisíc lidí. Z prostředků by měla být financována zejména mládež. ČOV přivítal i návrh, aby se peníze rozdělovaly prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

"Tak bude zajištěno, že tyto peníze půjdou skutečně a zcela transparentně na účel, k němuž jsou určeny," stojí v prohlášení ČOV. "V případě schválení předmětného zákona nezíská český sport jedinou korunu navíc, ale pouze 'uhájí' své nezáviděníhodné pětadvacáté místo mezi zeměmi Evropské unie!" upozornil však místopředseda ČOV pro ekonomiku Jiří Kejval.

Přesto se zástupci ČOV bojí toho, že Senát zákon vrátí zpět do sněmovny s tím, že by finanční zdroje získané zdaněním hazardu měly směřovat do obcí. O tom se v posledních dnech hodně spekuluje. "Tento návrh se opírá o tvrzení, že obce přišly o miliardy korun. Opak je pravdou, neboť současný návrh předmětného zákona navýšil příjmy obcí, na rozdíl od sportu, o více než dvě miliardy korun," vysvětlil Kejval.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.