Stolní tenisté obou korejských republik budou hrát společně

17. listopadu 2011 18:56 - DAUHÁ

Stolní tenisté obou korejských republik budou hrát po dvaceti letech znovu společně čtyřhru. Hráči zemí, které jsou i 58 let po ukončení ozbrojeného konfliktu stále pouze v příměří, se zúčastní příští týden turnaje v Dauhá, který má navázat na takzvanou Pingpongovou diplomacii, známou ze 70. let ke zlepšení vztahů mezi Spojenými státy americkými a Čínou.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Hlavními hvězdami turnaje, který podpoří Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF, budou ve dvojici olympijský vítěz z Atén Rjo Sung-min z Korejské republiky a Kim Hjok-pong ze severní části poloostrova KLDR. Hrát bude vždy deset žen a mužů, přijedou také zástupci Francie, Japonska, Číny, domácího Kataru, USA, Ruska, Indie a Pákistánu.

Naposledy hráli stolní tenisté obou korejských zemí společně na mistrovství světa v roce 1991.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.