Neporazitelná Sáblíková: Každá pětka bolí, ale tohle byl vážně hustý závod

3. prosince 2011 09:25

Třetí závod, třetí triumf. Rychlobruslařský Světový pohár na dlouhých tratích nemá v této sezóně jinou vítězku než Martinu Sáblíkovou. Při premiérovém závodě na pět kilometrů v nizozemském Heerenveenu v poslední rozjížďce nedala v přímém souboji šanci o 15 let starší Němce Claudii Pechsteinové, která pro Sáblíkovou byla rychlobruslařským vzorem.

 

Reuters

Kdy už jste věděla, že svoji soupeřku a kamarádku před sebe nepustíte?

Claudia je zkušená, tak jsem si musela počkat. Byl to fakt hustý závod, jely jsme až do tří kilometrů tělo na tělo. Čtyři kola před cílem už jsem už ale viděla, jaký mám náskok a že bych to mohla dotáhnout.

Uvítala jste, že jste jely proti sobě v poslední dvojici?

Bylo to jasné, už po Světovém poháru v Astaně, já si hned říkala, že to bude pořádně těžký závod. A potvrdilo se.

Výsledný čas 6:58,87 vám také udělal radost?

Byla to moje první pětka letos, tak jsem moc nevěděla, co čekat. Ale jsem strašně ráda, že jsem to zvládla pod sedm minut.

Před závodem jste říkala, že ten závod asi bude hodně bolet. Bolel?

Určitě, ale ona bolí každá pětka.

Když jste při vyhlášení suverénně snožmo vyskočila na stupně vítězů, ani to nevypadalo, že máte za sebou tak těžký závod…

(směje se) To bylo tím, jak jsem byla ráda, že jsem vyhrála. Na pětce jsem byla už párkrát druhá, předtím třetí a teď jsem zase vyhrála. Navíc tu byli skvělí diváci, tak jsem si to parádně užívala s fanoušky.

Heerenveen je považován za baštu rychlobruslení. Byl v atmosféře velký rozdíl oproti Čeljabinsku nebo Astaně?

Určitě. Sice je pátek, navíc tady v této sezóně mají dva Světové poháry a mistrovství světa, na které bude asi největší nápor, ale i tak je ta atmosféra úplně jiná. Fandí všichni a nám všem.

Pechsteinová po porážce od vás ani nevypadala příliš zklamaně…

Já myslím, že Pechi je s druhým místem spokojená. Po té vynucené pauze se vrátila na stupně vítězů, to byl pro ni hlavní cíl.

Ve Světovém poháru na dlouhých tratích na ni máte náskok už sedmdesáti bodů. Jak blízko je celkový triumf?

Náskok tam je, ale musí se bojovat do konce. Vloni to také vypadalo, že Beckertová vyhraje a pak v Berlíně zlomila nůž. Může se stát cokoliv, zbývají ještě tři závody.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.