Krasobruslař Březina zatím uzavírá pole finalistů Grand Prix

10. prosince 2011 08:36 - QUÉBEC

Český krasobruslař Michal Březina po krátkém programu uzavírá šestičlenné pole finalistů Grand Prix. V Québeku získal za svoji páteční jízdu 75,26 bodu a od medaile jej dělí přesně šest bodů.

 

Francois Mori, ČTK/AP

Jednadvacetiletý Březina letos předvedl lepší krátký program při svém vítězství na Americké brusli (79,08) a naposledy v Moskvě (79,01), jen v Paříži dostal slabší známku (74,32) než ve finále seriálu. V sobotu jej o lepší výsledek připravil pád při čtverném salchowu, trojného axela a kombinaci flipa a toeloopa s třemi otočkami zvládl.

V Kanadě vede domácí obhájce prvenství a mistr světa Patrick Chan (86,63), ačkoliv při kombinaci čtverného a trojného toeloopa narazil do mantinelu. Chan má téměř čtyřbodový náskok před Jeremym Abbottem z USA, třetí je Španěl Javier Fernández.

Volné jízdy jsou na programu v sobotu od 22:50, Březina vyjede na led jako první.

Soutěži žen vládne Italka Carolina Kostnerová, jež vede s více než pětibodovým náskokem před Akiko Suzukiovou z Japonska. Ještě před startem soutěže odstoupila jiná japonská krasobruslařka Mao Asadaová, jež narychlo odcestovala kvůli zdravotnímu stavu matky. Ta však ještě před příletem dvojnásobné mistryně světa v Nagoje zemřela ve věku 48 let. Podle agentury Kjódo trpěla cirhózou jater.

Nejlepší sportovní dvojicí je zatím ruský pár Taťjana Volosožarová, Maxim Trankov, tanečníkům vévodí Američané Meryl Davisová, Charlie White.

Finále seriálu Grand Prix v krasobruslení v Québeku (Kanada):
Muži - krátký program:
1. Chan (Kan.) 86,63 b.,
2. Abbott (USA) 82,66,
3. Fernández (Šp.) 81,26,
4. Hanju 79,33,
5. Takahaši (oba Jap.) 76,49,
6. Březina (ČR) 75,26.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.