Rubriky:

Ostatní

Klammert na judistickém Masters v Dauhá opět prohrál s Clergetem

13. ledna 2021 11:16 - Dauhá
(Aktualizováno: 13. ledna 2021 19:02)

I druhý český zástupce na judistickém Masters v Dauhá prohrál hned první zápas. Po pondělním neúspěchu Davida Pulkrábka se nedařilo ani Davidu Klammertovi. V kategorii do 90 kilogramů prohrál stejně jako na listopadovém mistrovství Evropy v Praze s Francouzem Axelem Clergetem.

 

Český svaz juda

Šestadvacetiletý Klammert nevyužil první letošní šanci na vylepšení pozice v olympijském žebříčku, kde je na hraně postupu do Tokia. Bronzovému medailistovi z posledních dvou MS Clergetovi stejně jako v Praze vzdoroval až do prodloužení, do kterého ale vstupoval se dvěma žlutými kartami. Po půlminutě zlatého skóre neustál Klammert Francouzův útok a byl vyřazen. S třiatřicetiletým Clergetem, kterého v roce 2017 dvakrát porazil, prohrál podruhé za sebou.

Olympijský šampion Lukáš Krpálek v Dauhá nestartuje, protože dal přednost tréninku. Přišel tím o možnost utkat se s legendou nejtěžší váhové kategorie Teddym Rinerem, který turnaj ovládl. Ve finále v Dauhá porazil na ipon Inala Tasojeva z Ruska.

Judista Pulkrábek prohrál na Masters v Dauhá hned první zápas

Dvojnásobný olympijský šampion a desetinásobný mistr světa se na turnaje vrátil bezmála po roce. Naposledy zápasil loni v únoru na grandslamu v Paříži, kde po více než devíti letech a 154 zápasech skončila jeho vítězná série.

Riner potřebuje sbírat body, protože od obhajoby olympijského zlata v Riu 2016 zápasil jen sporadicky. V průběžném olympijském žebříčku je na jednom z posledních postupových míst.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.