Po pádu v parkuru skončili pětibojaři Novotná a Bilko na SP desátí ve štafetě

28. března 2021 18:56 - Budapešť

Moderní pětibojaři Veronika Novotná a Martin Bilko obsadili na Světovém poháru v Budapešti desáté místo ve smíšené štafetě. O lepší výsledek připravil český pár pád Novotné z koně v parkuru. Závěrečný závod úvodního dílu SP v sezoně vyhráli Britové Olivia Greenová a Joseph Choong před Maďary a Korejci.

 

Komorous Filip Foto, ČTK

Češi po plavání a šermu figurovali na čtvrté pozici, jenže pak Novotná, jež na SP startovala teprve podruhé a premiérově v mixu, chybovala hned na první překážce parkuru. "Nepočkala na toho koně, snažila se mu pomoct do skoku moc brzy. Kůň žádnou chybu neudělal. Verča spadla, kůň jí utekl a kvůli tomu ztratili strašně moc času," vylíčil v tiskové zprávě reprezentační kouč Jakub Kučera.

"Byla po tom pádu otřesená, ale vrátila se do sedla a dojela to. Ale kromě té jedné obrovské chyby na koních bylo všechno dobře. Ta chyba je vyšla strašně draho. Na kdyby se nehraje, ale mohli závodit vysoko," konstatoval Kučera.

Závod SP v moderním pětiboji v Budapešti - smíšená štafeta:
1. Greenová, Choong (Brit.) 1470
2. Simonová, Szep (Maď.) 1385
3. Kim Son-u, I Či-hon (Korea) 1401,
...10. Novotná, Bilko (ČR) 1300.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.