Živě

Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10 000 diváků

16. června 2021 10:26 - Tokio

Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10.000 diváků. Japonská vládní pracovní skupina pro boj s koronavirem souhlasila s návrhem, aby se po skončení nouzového stavu mohly tribuny při sportovních utkáních zaplnit na 50 procent kapacity s maximální hranicí deseti tisíc lidí. Informoval o tom japonský ministr hospodářství Jasutoši Nišimura. Nouzový stav vyhlášený kvůli čtvrté vlně šíření koronaviru by měl v Japonsku skončit 20. června.

 

Issei Kato, Reuters

Na rozdíl od Česka ale neznamená uzávěru země. I na sportovní akce mohou chodit diváci. Aktuálně platí omezení na padesát procent kapacity se stropem na 5000 lidech. Rozhodnutí o přítomnosti domácích fanoušků na olympijských hrách v Tokiu by mělo padnout do konce června. Další zmírnění restrikcí by uvolnilo Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV) a japonským pořadatelům ruce. Podle posledních zpráv jsou vládní představitelé a organizátoři nakloněni povolit na OH diváky, i když to nesmějí být fanoušci ze zahraničí. Rozhodnutí o přítomnosti fanoušků na OH padne samostatně s přihlédnutím k aktuálním omezením v Japonsku, uvedl ministr Nišimura.

Někteří epidemiologové se obávají, že zvýšený pohyb lidí mezi japonskými prefekturami kvůli olympiádě by mohl zvednout další vlnu infekce. Očkování totiž ve srovnání s jinými vyspělými zeměmi postupuje v Japonsku pomalu. Pro tamní občany zapojené v různých rolích do olympijských a paralympijských her získala japonská vláda 40.000 vakcín mimo běžné dodávky.

Olympijské hry v Tokiu by měly začít 23. července.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.