Živě

Ondra vyhrál na SP v Innsbrucku kvalifikaci v lezení na obtížnost

23. června 2021 19:16

Adam Ondra zahájil Světový pohár v Innsbrucku kvalifikačním vítězstvím v lezení na obtížnost. Společně s českou medailovou nadějí pro olympijské hry v Tokiu postoupili do pátečního semifinále z 13. místa Martin Stráník a mezi ženami ze 17. pozice Eliška Adamovská.

 

@olympijskytym, Twitter

V obtížnosti se letos v SP závodí poprvé. Ondra v tomto ročníku vyhrál už dva závody v boulderingu, který ale v Innsbrucku vynechá, aby šetřil rameno poraněné před měsícem při výhře v Salt Lake City.

Osmadvacetiletý Ondra v Innsbrucku potvrzuje roli favorita v lezení na obtížnost, ve kterém neprohrál od roku 2019. Je úřadujícím mistrem světa a loni v srpnu vyhrál dosud poslední závod SP v této disciplíně. Soutěž vyvrcholí v pátek.

NADĚJE PRO TOKIO: V rukávu mám tajný trumf, říká lezec Ondra

ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.