Francouzskému sportu bude poprvé šéfovat žena, bývalá fotbalistka Henriquesová

29. června 2021 16:29 - Paříž

Tři roky před olympijskými hrami v Paříži stane v čele francouzského sportu poprvé v historii žena. Prezidentkou Francouzského olympijského a sportovního výboru (CNOSF) byla zvolena bývalá fotbalistka Brigitte Henriquesová, jež nahradí Denise Massegliu.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

Současná viceprezidentka Francouzské fotbalové federace při dnešní volbě uspěla už v prvním kole a s 57,87 procenta hlasů porazila jednoznačně bývalého olympijského vítěze v judu Thierryho Reye (19,26 procenta).

"Chci toto vítězství věnovat všem ženám, především mým dcerám Barbaře a Fanny. Ale také Garance Oulaldjové, protože i ona může být na svou matku hrdá," řekla padesátiletá Henriquesová s odkazem na další kandidátku Emmanuelle Bonnetovou-Oulaldjovou, jež zastupovala amatérský sport a ve volbách byla třetí s více než 16 procenty hlasů.

Francouzská liga se po letech vrátí k osmnácti účastníkům

CNOSF vznikl v roce 1972 sloučením Francouzského olympijského výboru, jehož prvním prezidentem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin, a Národního sportovního výboru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.