Brazilský vzpěrač Reis přijde kvůli dopingu o start na olympiádě v Tokiu

17. července 2021 09:32 - Rio de Janeiro

Brazilský vzpěrač Fernando Reis přijde kvůli dopingu o účast na olympijských hrách v Tokiu. Jeden z favoritů kategorie nad 109 kilogramů měl podle národního olympijského výboru pozitivní test na doping.

 

twitter.@folha, Twitter

Doping u Reise odhalila mimosoutěžní kontrola 11. června. Právník jednatřicetiletého vzpěrače však jakékoliv provinění odmítl. "Reis je jeden z nejtestovanějších sportovců na světě, žádnou zakázanou látku neužil. Budeme to okamžitě řešit," citoval web Globo Esporte Marcela Franklina.

Reis má na kontě bronz z mistrovství světa v roce 2018, který dostal poté, co byl Uzbek Rustam Džangabajev diskvalifikován kvůli dopingu. Za sebou má také účast na předchozích dvou olympiádách. V Londýně 2012 obsadil 11. místo, v Riu de Janeiro 2016 byl pátý. Tokijské hry odstartují za týden v pátek.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.