Přívalové deště zdemolovaly bobovou dráhu v Königssee

18. července 2021 14:13 - Königssee

Přívalové deště v Německu zdemolovaly také bobovou dráhu v bavorském Königssee, kterou při vrcholných závodech využívají i sáňkaři a skeletonisté. Podle fotografií na sociálních sítí je 1500 metrů dlouhé koryto zcela zaplavené vodou, sutí a kameny a na několika místech výrazně poničené. Vedení zemského okresu v Berchtesgadenu se podle agentury DPA zatím ke škodám na dráze nevyjádřilo.

 

twitter:@sportCT, Twitter

"Tohle nesmírně bolí," napsal na instagramu například trojnásobný olympijský vítěz v jízdě na saních Felix Loch, který dosáhl právě v Königssee na jedny ze svých nejvýraznějších úspěchů.

Silné deště a ničivé záplavy, které postihly zejména západní Evropu, si v Německu vyžádaly už přes 150 lidských životů a způsobily obrovské materiální škody.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.