Skandál! Opilý judista v Tokiu napadl člena ochranky v karanténním hotelu

16. srpna 2021 10:58 - Tokio
(Aktualizováno: 16. srpna 2021 13:05)

Gruzínský judista Zvjad Gogočuri přišel kvůli řádění v karanténním hotelu o účast na paralympijských hrách v Tokiu. Zrakově postižený sportovec napadl pod vlivem alkoholu člena ochranky a zlomil mu žebro. Organizační výbor následně paralympijskému šampionovi z Ria de Janeiro odebral akreditaci.

 

Issei Kato, Reuters

Podle japonských médií byl Gogočuri zatčen. K incidentu došlo poté, co člen ochranky, muž ve věku více než šedesáti let, šel popíjející gruzínské sportovce napomenout kvůli hluku.

Gruzínský paralympijský výbor událost potvrdil a odsoudil. "Případ jsme vyšetřili a bohužel musíme potvrdit, že se pan Gogočuri v karanténě zachoval ostudně. Spolupracujeme s organizátory a se zklamáním musíme potvrdit, že mu bude odebrána akreditace. Poté se vrátí do vlasti, kde bude případně disciplinární řízení pokračovat," uvedli zástupci gruzínské výpravy, kteří se tokijským pořadatelům za chování svého judisty omluvili.

Paralympijské hry začnou příští úterý 24. srpna a zúčastní se jich zhruba 4400 sportovců ze 160 zemí. Vzhledem ke koronavirové situaci v Japonsku bude akce stejně jako nedávné olympijské hry bez divácké kulisy.

Na paralympijské hry do Tokia letí 28 českých sportovců

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.