Komplikace před zahájením paralympijských her. První případ nákazy koronavirem ve vesnici

19. srpna 2021 09:51 - Tokio

V olympijské vesnici v Tokiu se několik dní před začátkem paralympijských her objevil první případ koronaviru, informovali pořadatelé. Jedná se o cizince se vztahem k paralympijským hrám, které začnou 24. srpna. Není to sportovec.

 

Issei Kato, Reuters

Celkem Japonci v souvislosti s paralympiádou evidují 74 případů covidu-19, většina z nich se týká místních obyvatel. Dalších šest pozitivních testů se objevilo v místech, kde jsou ubytované týmy při přípravných kempech.

Vesnice pro paralympioniky se otevřela v úterý. Na paralympijských hrách bude závodit kolem 4400 sportovců ze zhruba 160 zemí včetně zhruba tří desítek Čechů. Stejně jako nedávná olympiáda se i paralympiáda uskuteční bez diváků.

Koronavirus v Japonsku se nadále šíří, v posledních dnech úřady hlásí přírůstky přes 20 000 případů. Vláda prodloužila nouzový stav ve třinácti prefekturách včetně Tokia do 12. září. Je zkrácená otevírací doba barů a restaurací, které nesmějí prodávat alkohol.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.