Stolní tenista Suchánek vybojoval na paralympiádě v Tokiu páté místo

27. srpna 2021 17:10 - Tokio

Českému stolnímu tenistovi Jiřímu Suchánkovi se na paralympijských hrách v Tokiu nepodařilo navázat na bronz z Ria de Janeiro. Devětatřicetiletý vozíčkář ztroskotal ve čtvrtfinále a v konečném pořadí obsadil páté místo. Paralympijský šampion z Pekingu David Drahonínský zahájil soutěž lukostřelců druhým místem v kvalifikaci.

 

výbor paralympijský Český, ČTK

Suchánek, jenž jako jediný z českých zástupců postoupil ze základních skupin do play off, porazil v 1. kole kategorie MS2 Jána Riapoše, současného předsedu slovenského paralympijského výboru, 3:2 na sety. Ve čtvrtfinále ale podlehl Rafalu Czuperovi z Polska 1:3.

Drahonínský zapsal v kvalifikaci kategorie W1 651 bodů, čím vylepšil paralympijský rekord, vzápětí jeho výkon ale ještě překonal Turek Turkmenoglu se skóre 661. Šárka Musilová a Tereza Brandtlová zahájily soutěž ve stejné kategorii žen sedmým a osmým místem.

Cyklista Ivo Koblasa vybojoval na dráze v časovce na 1000 metrů 16. místo a nyní ho čekají starty na silnici. Anna Luxová vypadla v úvodu atletických soutěží v rozběhu sprinterek na 100 metrů, před sebou ale ještě má svoji silnější disciplínu vrh koulí. Do finále nepostoupil ani plavec Arnošt Petráček na své méně oblíbené motýlkářské padesátce. Do další fáze závodu sportovců s nejtěžším postižením neprošla ani jezdkyně Anastasja Vištalová, která obsadila s koněm Sterngreiferem 13. místo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.