Skandál na paralympiádě! Alkohol, rvačka a návštěva nevěstince

2. září 2021 10:41 - Tokio/Praha

Na paralympijských hrách předvádí handicapovaní sportovci senzační výkony a píšou neuvěřitelné příběhy. Je skandál, že někteří lidé vůbec na výjimečnost této akce neberou ohledy. Přibližně čtyřicítka policistů, která měla zajišťovat plynulý chod her, byla poslána domů poté, co se strážci zákona opili, porvali s místními obyvateli a navštívili nevěstinec.

 

MarketingWeek

Více škody než užitku. Takto by se dalo popsat vystoupení japonských policistů z prefektury Jamanaši, kteří byli do hlavního města posláni jako podpora místní policie. Řada z nich totiž podle dostupných informací nedodržela přísná opatření.

Strážníci opustili svá ubytování a dostali se do ostrých střetů s místními obyvateli. Podle japonských médií došlo nedaleko vlakového nádraží v Sumidě k šarvátce, při které sice naštěstí nedošlo k vážným zraněním, ale policisté při ní zadrželi několik svých podnapilých kolegů.

Podle deníku Asahi Šimbun řada z rebelujících strážců zákona navštívila i nevěstinec. Všichni hříšníci byli po svém bujarém večírku zproštěni výkonu a odesláni zpět domů. Japonská policie uvedla, že proti všem policistům, u kterých se prokáže vina, budou přijata příslušná opatření.

Kdy a kde budou příští olympijské hry?

Na situaci reagují diskutující na internetu. "Vím, že jejich práce je někdy stresující, ale je stejná pro všechny, a i oni musí dodržovat pravidla," píše jeden. "Udělali ostudu svým kolegům v Jamanaši. Měli by dostat příkaz odejít od policie," neměl slitování další.

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.