Rychlostní kanoisté Minařík se Zalubilem získali na MS do 23 let druhou medaili

5. září 2021 14:41 - Montemor

Rychlostní kanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil získali na mistrovství světa do 23 let druhou medaili. Dnešním stříbrem z deblového závodu na 500 metrů v Montemoru navázali na sobotní bronz z kilometru.

 

Česká dvojice nestačila pouze na suverénní ruské reprezentanty Zachara Petrova a Kirila Romanova, za kterými zaostali o 1,26 sekundy. Druhé místo před Moritzem Adamem a Nickem Pickertem z Německa udrželi o devět setin.

"Pětistovka je nevyzpytatelná, stačí pokazit záběr a klidně jsme mohli být pátí, šestí," uvedl na webu kanoistického svazu Minařík. "Říkal jsem, že bych si chtěl odvézt alespoň jednu medaili. Stříbro z olympijské trati je nad očekávání, víc jsme si věřili na kilometr," dodal.

Minařík se Zalubilem získali na šampionátu v Portugalsku, který vyvrcholí v pondělí, pro českou výpravu druhé stříbro. V sobotu obsadila kajakářka Anežka Paloudová druhé místo na kilometru, na stejné trati vybojoval bronz také kanoista Petr Fuksa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.