Bývalý stolní tenista Saive je novým prezidentem Belgického olympijského výboru

11. září 2021 13:30 - Brusel

Bývalá světová jednička ve stolním tenisu Jean-Michel Saive se stal prezidentem Belgického olympijského výboru (COIB). Někdejší mistr Evropy a vicemistr světa porazil v páteční volbě svou jedinou protikandidátku, bývalou judistku Heidi Rakelsovou.

 

@teambelgium, Twitter

Jednapadesátiletý Saive, jenž ukončil kariéru teprve před šesti lety, dostal 66 procent hlasů. Účastník sedmi olympijských her vystřídal ve funkci Pierrea-Oliviera Beckerse, jenž vedl COIB sedmnáct let.

Pro Saivea je zvolení do čela národního olympijského výboru dalším krokem ve funkcionářské kariéře. Od roku 2009 byl v COIB členem představenstva, poté byl šéfem komise sportovců a od roku 2017 působil jako jeden z viceprezidentů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.