Čína se vzdala krasobruslařského mistrovství čtyř kontinentů, krátce před ZOH

13. září 2021 18:20 - Lausanne

Čína se vzdala pořádání lednového mistrovství čtyř kontinentů, které mělo být čtyři týdny před zimními olympijskými hrami pro mnoho krasobruslařů generálkou na soutěže v Pekingu. Prestižní akce se měla uskutečnit 17. až 22. ledna v Tchien-ťinu, tamní organizátoři ji odřekli kvůli karanténním a cestovním těžkostem zaviněným koronavirovou pandemií.

 

Lukáš Kaboň

Mezinárodní bruslařská unie (ISU) chce mistrovství ve stanovém termínu uspořádat a vyzvala národní federace, aby v případě zájmu zaslaly žádosti. Náhradního organizátora ISU vybere 1. října.

Mistrovství čtyř kontinentů je vrcholná akce pro mimoevropské krasobruslaře. Ti budou mít svůj tradiční kontinentální šampionát 12. až 15. ledna v Tallinnu. ZOH v Pekingu se budou konat od 4. do 20. února.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.